1. feladat: Áramutas kapcsolási rajz szerint, nyomógombbal egy lámpa működtetése
(amíg nyomjuk a nyg.-ot, addig világít a lámpa, rajz nem biztos hogy a legszabványosabb ide, de a Tina-ból ennyit tudtam kihozni)
(amíg nyomjuk a nyg.-ot, addig világít a lámpa, rajz nem biztos hogy a legszabványosabb ide, de a Tina-ból ennyit tudtam kihozni)
Erről igazából nem is akartam írni, de mivel volt vele kis probléma, ezért mégis szükségesnek tartom. Leírom én hogyan csináltam, biztosan lehet máshogy is…
PLC programozás kurzusban, január 12. dátummal kaptunk három programot (amiből én kettőt fogok használni, a PC_Simunak nem igazán vettem hasznát).
Bővebben…
Dolgozat (számonkérés) elérhető pontszám: 25 pont
BEADANDÓ
Adatbázis neve: dolgozat

Hány embert ért tűszúrás?
Bővebben…
Az objektumorientált programozás alapjai
Ebben a fejezetben megismerkedünk az objektumorientált programozás – az OOP – elméletével és gyakorlatával.
Beszélünk a programozási paradigmákról, az OOP-t támogató programozási nyelvekről, az OOP előnyeiről és az alapelveiről.
Az elméleti ismereteinket a gyakorlatban is kipróbáljuk, egyre komplexebb példák segítségével ásunk mind mélyebbre.
Bővebben…
Feladat: A TinkerCAD szimulációs környezetben készíteni egy programot, mely LCD kijelzőn megjeleníti a hőmérsékletet.

1. Feladat: A TinkerCAD szimulációs környezetben összeállítani Arduino Uno R3-mal egy LED-et villogtató áramkört.
Ehhez a TinkerCAD által igénybe vehető segítséget kihasználva, válasszuk ki az Arduino csoportot:
Itt sok előre elkészített okos kapcsolás közül választhatunk, mi most válasszuk a második, “Villogás” nevezetűt.
Bővebben…
Hőmérséklet és páratartalom mérése és kiíratása LCD kijelzőre, DHT11-es szenzor segítségével. Újabb feladat, melyről azt hittem, hogy pikk-pakk összedugdosom, betöltöm a kódot és teszi is azt amire kitalálták. Nem ez történt 🙂 pedig már valami hasonlót az iskolában is készítettünk.
Csak hát az arduino alapcsomag alap LCD kijelzőt tartalmaz, amelyen nincs az a kiegészítő modul ami az I²C kommunikációhoz szükséges. Így azért kicsit több huzalra van szükség, plusz még egy 10kΩ-os potira is a kijelző kontrasztjának beállításához. Szerencsére azért ez utóbbi része a csomagnak.